وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره 09122302302

موضوع : ازاله بکارت معنای ازاله : به معنای صدمه و آسیب دیدن است که منجر به مهرالمثل و ارش البکاره و محکومیت کیفری توسط وکیل و قاضی میگردد .

معنای بکارت : یک غشاء و پوست نازک داخل واژن بانوان

 

وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره 09122302302
وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

مقدمه

داشتن پرده بکارت در جوامع مختلف همواره به معنای پاکی زوجه و ملاکی برای انتخاب وی بوده  است . داشتن پرده بکارت به معنای نداشتن رابطه جنسی بوده وهمواره افراد به دنبال کسانی هستند که قبل از ازدواج تجربه رابطه جنسی را نداشته اند و ازاله بکارت به معنی از بین رفتن پرده بکارت در دختران که این از بین رفتن میتواند از طریق رابطه جنسی یا تصادف یا ورزش کردن باشد .

ازاله بکارت چه زمانی مطرح می شود ؟

ازاله بکارت زمانی مطرح میشود که بین زن و مرد علقه و رابطه زوجیت وجود ندارد و دختر مایل به برقراری رابطه جنسی نیست ، اگر در همین حین بکارت دختر از بین برود موضوع ازاله بکارت مطرح می شود .

ازاله بکارت از جرائم علیه تمامیت جسمی فرد محسوب می شود وبرای آن جبرانخسارت در نظرگرفته شده که این جبران خسارت ازپرداخت مهرالمثل و ارش البکاره صورت میگیرد.

مهرالمثل چیست ؟

هنگامی که شخصی رابطه جنسی چه از طریق واژن و یا دبر( مقعد )  انجام داده است و این عمل با عدم رضایت وی انجام میشود( تفاوتی ندارد که از کدام ناحیه باش )  آن دختر مستحق مهرالمثل است . مهرالمثل همان دیه پاره کردن عمدی پرده بکارت است.

وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره 09122302302
وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

ارش البکاره چیست ؟

ارش : دیه ای که میزان آن در شرع مشخص نشده است و دادگاه به لحاظ نوع و کیفیت جنایت آن را مشخص میکند.

ارش البکاره : در صورت آسیب به بکارت ارش پرداخت می شود که به آن ارش البکاره می گویند ، ارش البکاره در مواردی به کسی که بکارت او دچار آسیب شده است تعلق میگیرد که وی با اجبار و تکراه مجبور به برقراری رابطه جنسی شده ورابطه جنسی با رضایت او انجام نشده است ، درصورتی که رابطه جنسی با رضایت او انجام شده باشد ارش البکاره به وی تعلق نمیگیرد .

خسارت ازاله بکارت

پرداخت جبران خسارت ازاله بکارت یا  به خواسته دختر و با تقدیم دادخواست از طرف وی در دادگاه حقوقی انجام می شود یــا در دادگاه کیفری و بدون ارائه  دادخواست و هزینه دادرسی انجام می شود جبران خسارت در زنای به اکراه

  • شخص دارای پرده بکارت بوده باشد که در این صورت بزه دیده مستحق مهرالمثل و ارش البکاره است (ماده ۲۳۱ قانونئ مجازات اسلامی)
  • در صورتی که دارای پرده بکارت بوده ولی بکارت او از بین نرفته مانند اینکه رابطه از ناحیه دبر( مقعد ) با زنای به عنف باشد ( در این صورت مستحق مهرالمثل است )
  • در صورتی که بزه دیده دارای پرده بکارت نبوده باشد تنها مستحق مهرالمثل است (ماده ۲۳۱ قانون مجازات اسلامی )

جبران خسارت  بکارت ترمیم شده دیه اعضایی که با ترمیم و پیوند در محل عضو از بین رفته قرار میگیرند مانند اعضای اصلی دارای حیات است و به میزان دیه آن مانند عضو اصلی می باشد .

دختری که پرده بکارت خود را ترمیم کرده است چنانچه بکارت آن دچار اسیب شود پرده بکارت او مانند عضو اصلی محسوب می شود و جبران خسارت عضو اصلی را دارد ( ماده ۵۵۶ قانون مجازات اسلامی )

رضایت در ازاله بکارت

چنانچه دختری که مجنون باشد یا مکره یا نابالغ ، به خواسته خود رضایت به زنا  دهد در چه حکمی است ؟

چناچه شخصی این شرایط راداشته باشد به دلیل عدم بلوغ و عدم قوه تمیز و عقلحتی اگر با رضایت زنا کرده باشد رضایت او در حکم عدم رضایت است و مجازات نمی شود

چنانه دختری عاقل وبالغ با رضایت خود اقدام به برقراری رابطه نامشروع کند و پرده بکارت او از بین برود ،عملکرد قانون نسبت به همچین شخصی چیست ؟

ابتدا باید بیان کرد که مطابق ماده ۶۵۸ قانون مجارات اسلامی زمانی که زنا با رضایت باشد چیزی ثابت نیست و زمانی که زن بارضایت رابطه جنسی غیر شرعی داشت باشد به معنا آن است که خودش هم مجرم محسوب می شود و نمیتوانبه دلیل ضرری که به او وارد شده است از طرف مقابل جبران خسارت کند ، زیرا اجبار و اکراهی در این میان نبوده است .

یکی از اصلی ترین شرایط برای اخذ ارش البکاره ، عدم رضایت دختر به برقراری رابطه جنسی است . بنابر این زن مستحق مهرالمثل و ارش بکارت نیست و مجازات وی صد ضربه شلاق است .

ازاله غیر عمدی بکارت

هنگامی که ازاله بکارت غیر عمدی باشد و در یک اتفاق غیر عمدی مانند اسب سواری ، رانندگی ، معاینه پزشک و .. بکارت دختر از بین برود دراین موارد گواهی پرده بکارت مبنی بر ازاله غیر عمدی بکارت صادر می شود و فقط پرداخت ارش البکاره در ازاله غیرعمدی بکارت مطرح است .

احکام ازدواج دختری که ازاله بکارت وی غیر عمدی بوده است

دختری که بکارت وی غیر عمدی مانند زمانی که در اثر تصادف بکارت وی از بین می رود ، حکم دختر باکره را دارد و برای ازدواج نیاز به اذن پدر دارد .در صورتی که بکارت وی در اثر زنا یا وطی به شبهه از بین رفته باشد اگر چه در حکم دختر نیست اما برای ازدواج نیاز به اذن پدر دارد .

وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره 09122302302
وکیل کیفری ازاله بکارت مهر المثل و ارش البکاره ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

زنای به عنف

اگر کسی با سواستفاده از اثار مبتذلی که از شخصی دارد او را تهدید کند و با سواستفاده از این موضوع با او زنا کند به مجازات زنای به عنف محکوم می شود در موار زنای به عنف و در حکم آن چنانچه زن باکره باشد مرتکب علاوه بر  مجازات مقرر به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم میشود اما چناچه زن باکره نباشد تنها به مجازات مقرر و مهرالمثل محکوم میگردد( ماده ۲۳۱ قانون مجازات اسلامی )

اگر بعد را عقد مشخص شود که زن باکره نیست آیا مرد میتواند عقدرا فسخ کند ؟

خیر ، مگر انکه درعقد شرط داشتن بکارت ذکرشده باشد ولی میتواند مقدارتفوت مهرزن باکره و غیر باکره را از او بگیرد

تاچند وقت پس از ازاله بکارت پزشکی قان.نی قادر به تشخیص آن است ؟

پزشکی قاونی تا ۳ هفته پس از وقوع رابطه جنسی قادر به تشخیص آن می باشد  ترمم پرده بکارت از موارد فریب در ازدواج چنانچه زوجه رابطه جنسی قبل از ازدواج خود را که منجر به زاله پرده بکارت وی شده است را  از زوج مخفی کند و بعد از ازدواج متوجه این امر شود میتواند از زوجه به عنوان فریب در ازدواج شکایت کرده ک مجازات این جرم ۶ ماه تادوسال حبس است .

مشاوره حقوقی رایگان  با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس