« نحوه خرید زمین مسکونی »

انتقال و واگذاری و خرید زمین جهت سکونت مستلزم این است که ابتدائاً از کاربری زمین و امکان اخذ دستور نقشه اطمینان حاصل نمائیم و صرفاً به سالم بودن استعلام ثبت و سند مالکیت اکتفا ننمائیم .

انتقال اراضی مسکونی در داخل محدوده شهر ها و شهرک ها طبق طرح های مصوب جامع ؛ تفضیلی و هادی بعد از استعلام از سازمان مسکن و شهر سازی و شهرداری و در روستاها بعد از استعلام از دهیار و در صورت عدم وجود دهیاری با استعلام از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محل خواهد بود .

امروز حجم عظیمی از پرونده های قوه قضائیه و وکلاء دادگستری به معاملات مربوط به زمین تحت عنوان کلاهبرداری ، انتقال مال غیر  ویا عناوین اتهامی دیگر اختصاص یافته است ، بنابراین لازم است خریداران زمین قبل از معامله از وکیل آشنا به امور ملکی از پر ریسک ترین معاملات در کشور ما میباشد که اغلب با دشواریهائی در سطوح مختلف همراه است .

لازم به ذکر است در صورتیکه زمینی فاقد مجوزهای لازمه باشد خدمات و تاسیسات زیر بنایی چون آب ، برق ، گاز ، تلفن ثابت و … بدان تعلق نمی گیرد حتی اگر نقل و انتقال ثبتی آن صحیح واقع شده باشد .

نحوه خرید زمین مسکونی

مجدداً تکرار می کنیم با توجه به کثرت پرونده های قضائی و وکالتی در خصوص معاملات زمین و اینکه بسیاری بعد از معامله ناچار به گرفتن وکیل جهت کسب حقوق از دست رفته خود می گردند بهتر است ابتدا و قبل از معامله با یک وکیل قانونی دادگستری یا کارشناس قضائی آشنا به امور ملکی و ثبتی مشورت نموده تا از مشکلات بعدی پیشگیری بعمل آید و متحمل خسارت و طرح دعوی و شکایت در مرجع قضائی و دادسراها و دادگاه ها نگردید .

جهت تعیین وقت ملاقات حضوری رایگان با وکیل می توانید با شماره های ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ تماس حاصل فرموده و وقت ملاقات رایگان با وکیل جهت مشاوره حقوقی اخذ نمائید .

 

2 نظر در مورد “راهنمای خرید زمین مسکونی

  1. سلام. خواهشا نمونه دادنامه ای که با وجود تجویز رئیس قوه قضاییه، اعهده دادرسی توسط شعبه خاص دیوان عالی مردود اعلام شده است را در سایت بارگداری نمایید

    1. تعداد زیادی از پرونده هائی که بعد از تجویز ریاست قو ه به دیوان ارجاع میگردند مردود اعلام میگردد و اصولا تشخیص نهائی با قضات دیوان است و دستور رئیس قوه در حد یک پیشنهاد ارزش قضائی دارد و بهتراست در دیوان قطعا وکیل متخصص دیوانپیگیری و فعالیت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس