قانــــــون خـــون !

در قوانین ایران اخذ تابعیت به خون است نه به خاک یعنی اینکه در قوانین ایران تابعیت به اعتبار خون آنهم خون پدر است و نه به خاک که سمت مادر است !!

یعنی تنها زمانی یک خارجی در ایران می تواند تابعیت اخذ نماید که از پدر ایرانی متولد شده باشد!

صرفنظر از ماهیت زن ستیزانه این قانون که ریشه در آموزه های اسلامی دارد اصلاً مادر ایران خاکی را که مادر  فرزند خود را در آن به دنیا آورده به رسمیت نمی شناسیم و حاصل آن ۵۰۰ هزار فرزند بی شناسنامه در کشور می باشد که اکنون ۲۰ یا ۲۵ ساله شده و نه می توانند اشتغال بیابند ؛ نه گواهینامه بگیرند ؛ نه ازدواج کنند و حتی نمی توانند یک سیم کارت بی ارزش را بنام خود کنند و از تمام حقوق و امتیازات بشری و انسانی محرومند ! و تاسف بار اینکه  این جوانان در ایران متولد شده و نشو و نما یافته و تا کنون حتی کشور خود را ندیده اند ؛ بسیاری از افغان تباران و هموطنان بلوچ و سیستانی ما عمده ترین قربانی این قانون نابرابر می باشند .

از سال ۱۳۱۳ تا کنون تغییری در این قانون ایجاد نشده ! هیچگاه قانونگذار به این موضوع نیندیشیده و هیچ دولتی لایحه ای برای آن به مجلس نفرستاده و همه اینها در حالی است که در تمامی کشورهای دنیا به جز ایران و چند کشور عقب مانده اسلامی دیگر این  معضل حل گردیده و تابعیت را هم به خون می دهند و هم به خاک .

به رسمیت شناخته نشدن این حق باعث گردیده میلیونها انسان در ایران بدون مدارک هویتی سرگردان بوده و از حقوق اولیه اجتماعی محرومند و بصورت غیر قانونی در ایران روزگار می گذرانند که ان موضوع علاوه بر آنکه مخل زندگی و مایه کاهش اعتبار و نفوذ بین المللی کشورمان می باشد امنیت اجتماعی را نیز تهدید نموده و سبب ساز معضلات فراوانی گردیده است .

ما وکالت شما را جهت اخذ تابعیت ایران با کمال افتخار قبول وکالت مینمائیم. ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
برای تماس کلیک کنید.
ارتباط در واتساپ
تماس بگیرید
آدرس