وکیل شورای حل اختلاف

 

قانون شوراهای حل اختلاف
وکالت در شورای حل اختلاف      ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

شورای حل اختلاف

وکیل شورای حل اختلاف باعث تسریع در اخذ نتیجه و پیشگیری از اتلاف وقت و هزینه شما میگردد وما با کمترین هزینه (هر پرونده ۱۰ میلیون تمان حتی بصورت اقساطی ) قبول وکالت نموده و بصورت تضمینی شما را به مقصود میرسانیم .

به موجب قانون شوراهای حل اختلاف مصوب ۱۳۹۴ در راستای صلح و سازش ؛ دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال ، گواهی انحصار وراثت و تخلیه اماکن مسکونی ، تعدیل اجاره بهاء و صدور و اجرای قرار تامین دلیل و … زیر نظر قاضی شورا و اعضاء آن رسیدگی و مبادرت به صدور رأی خواهد نمود ،شروع به رسیدگی در شورای حل اختلاف با شکایت شاکی و یا وکیل شورای حل اختلاف به وکالت از موکل انجام و پس از تشکیل پرونده و رسیدگی رأی مقتضی صادر خواهد شد .

یکی از اصلی ترین وظائف شورای حل اختلاف ایجاد صلح و سازش و با تراضی طرفین با هدف کاهش بار دادگاه ها و مراجع قضائی می باشد که متأسفانه این اصل در شوراها تا حدی مغفول مانده است ، امید آنکه در این راستا گامهای ارزشمندترین برداشته شود .

دفتر وکالت ما ابتدا تا کنون پرونده های متعددی را در شورای حل اختلاف ثبت و پیگیری نموده است ؛ انتخاب یک وکیل خوب و مناسب باعث کامیابی شما در پرونده ها و صرفه جوئی در وقت و هزینه شما میگردد .

صلاحیت  رسیدگی در شورا های حل اختلاف

شورای حل اختلاف که با استخدام قضات بازنشسته و کار آموزان قضاوت به تکمیل کادر قضائی خود پرداخته و صلاحیت رسیدگی به موارد ذیل را دارا می باشد .

دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰  ریال : کلیه دعاوی مالی تا سقف دویست میلیون ریال در صلاحیت شوراهای حل اختلاف و بالاتر از آن در صلاحیت دادگاه های حقوقی میباشد .

کلیه مطالب و دعاوی مالی در خصوص اموال غیر منقول شامل مطالبه طلب ؛چک ؛ سفته و …. تا سقف ۲۰ میلیون تومان منجمله جهیزیه ، مهریه و نفقه تا سقف این مبلغ با تقاضای ذینفع یا وکیل پایه یک دادگستری که دارای پروانه وکالت معتبر میباشد در شورای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرد .

جهت هرگونه مشاوره حقوقی در خصوص نحوه و چگونگی طرح شکایت در شورای حل اختلاف با شماره ۲۰ ـ ۸۸۹۳۰۵۱۶ با وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل فرموده و از خدمات رایگان مشاوره حقوقی بهره مند شوید .

نشانی دفتر وکالت ما:

تهران – میدان فردوسی نرسیده به ویلا ک نیائی پلاک ۷ ممیز یک – دفتر وکالت

تلفن :  ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

لطفا قبل از تماس تصویر اسناد و مدارک خود را به واتس آپ یا تلگرام شماره فوق جهت مشاوره حقوقی شورای حل اختلاف ارسال فرمائید.

قرار تامین دلیل

 

صدور و اجرای قرار تامین دلیل که با هدف حفظ دلیل و استفاده از آن در آینده انجام می گیرد براساس مواد ۱۴۹ الی ۱۵۵ قانون آئین دادرسی کیفری انجام پذیرفته و صدور و اجرای قرار تامین دلیل بر عهده شورای حل اختلاف می باشد .

صدور و اجرای قرار تامین دلیل از مواد دادرسی فوری بوده و اجرای آن ممکن است با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری و یا با معاینه محلی و صورت برداری از دلایل ؛ قوائن و امارات توسط مدیر دفتر ( مجری قرار) ودر پاره ای مواد نیز شخصاً توسط قاضی انجام می شود .

هزینه اجرای قرار تامین دلیل و وسیله اجرای آن توسط متقاضی یا وکیل وی پرداخت میگردد .

درخواست صدور قرار تامین دلیل توسط متقاضی یا وکیل مجرب و با سابقه دادگستری ممکن است در هنگام دادرسی یا قبل از اقامه دعوی در شورای حل اختلاف مطرح شده باشد .

صدور و اجرای به موقع قرار تامین دلیل و استفاده بجا و شایسته از آن در دادگاه از اهمیت خاصی در دادگاه برخوردار بوده و تدارک دفاع را مستدلتر می سازد .

اجرای قرار تامین دلیل معمولاً با ملاحظه و صورت برداری ، تحقیقات محلی ؛ کسب نظر کارشناس ، کسب اطلاع از مطلعین یا دفاتر تجاری و قرائن و امارات موجود در محل انجام می گیرد .

جهت هرگونه مشاوره حقوقی در زمینه صدور و اجرای قرار تامین دلیل با شماره ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ با وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل فرمائید .

تخلیه یا تعدیل اجاره بهاء

تخلیه علیه اماکن مسکونی براساس قانون موجر ومستاجر و تعدیل اجاره بها و دعاوی مربوط به آن در صلاحیت شورای حا اختلاف می باشد .

لازم به ذکر است که دعاوی مربوط به اماکن تجاری ( سرقفلی و حق کسب و پیشه ) از صلاحیت شورا خارج و لازم است شخصاً یا توسط وکیل با سابقه دادگستری به دادگاه مرجعه شود .

هزینه اجرا و تخلیه اماکن استیجاری ۱۰% اجاره بهای سه ماه میباشد که این ۱۰%علاوه بر هزینه دادرسی و اجرای حکم تخلیه می باشد .

 

جرائم تعزیری درجه ۸ :

 

تخلفات راهنمائی و رانندگی و جرائمی که طبق قانون مجازات آن را ۳ ماه حبس و جزای نقدی بیشتر نباشد در صلاحیت شوراهای حل اختلاف بوده و رسیدگی و پیگیری این پرونده ها در شورای حل اختلاف صورت می پذیرد .

 

هزینه دادرسی در شورای حل اختلاف

 

جهت مفتوح گردیدن پرونده در شورای حل اختلاف ابطال تمبر هزینه دادرسی و همچنین ابطال تمبر مالیاتی وکالت ضروری است .

هزینه دادرسی در شورای حل اختلاف به شرح ذیل میباشد :

دعاوی −−−−← معادل ۵۰٪ هزینه دادرسی در محاکم دادگستری

دعاوی کیفری و غیر مالی −← معادل هزینه دادرسی

تجدید نظر خواهی از آرای شورای حل اختلاف −← معادل دوبرابر دعاوی مالی پرداخت هزینه دادرسی و ابطال تمبر در محل شورای حل اختلاف و یا دفتر خدمات الکترونیک قضائی انجام میگردد .

اجرای احکام شورای حل اختلاف

 

در صورتیکه محکوم علیه یا وکیل او در هیچیک از جلسات دادرسی حاضر نشده باشند و دفاعی از خود شخصاً یا توسط وکیل مدافع ننموده باشند رأی صادره غیابی و در غیر اینصورت حضوری بوده که بعد از قطعیت دادنامه جهت اجرا به واحد اجرا احکام شورای حل اختلاف ارسال خواهد گردید .

در خصوص محکومیت های مالی صادره از شعبات شورای حل اختلاف چنانچه محکوم علیه بدهی خود را پرداخت نکند و رضایت شاکی را نیز کسب ننماید و مالی نیز از وی بدست نیاید با تقاضای طلبکار یا وکیل پرونده در شورای حل اختلاف و به دستور قاضی شورا به تجویز ماده ۳ قانون نحوه محکوم علیه زندانی گردیده و تا ثبوت اعسار یا تقسیط و یا اخذ رضایت شاکی در حبس خواهد ماند .

آدرس و نشانی شورای حل اختلاف

 

قانون شوراهای حل اختلاف
وکالت در شورای حل اختلاف ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

کلید واژه شورای حل اختلاف

نحوه چگونگی قرار تامین دلیل و خواسته

حکم تخلیه نحوه و چگونگی صدور حکم تخلیه دادخواست تخلیه مورد اجاره سامانه ابلاغالکترونیکی سایت وکیل ارتباط با وکیل دادگستری وثیقه گذار عالی ترین وکیل موفق در تهران خوب وکیل با نفوذ دعاوی نحوه و چگونگی تشکیل پرونده در شورای حا اختلاف برگه انحصار وراثت آگهی در روزنامه جلب و دستگیری جلب سیار وکالت ثنا بهترین وکیل قاضی بازنشسته و وکیل با نفوذ پرونده ثبت وتشکیل پرونده پیگیری پرونده تنظیم لایحه وکیل درجه یک تنظیم دادخواست و لوایح اطلاع رسانی پرونده است .

قرار تامین دلیل تخلیه یکباب آپارتمان استیجاری وکیل آگاه به مسائلقرار تامین خواسته وکیل شورای حل اختلاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس