وکیل شورای حل اختلاف

 

قانون شوراهای حل اختلاف
وکالت در شورای حل اختلاف      ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

شورای حل اختلاف

وکیل شورای حل اختلاف باعث تسریع در اخذ نتیجه و پیشگیری از اتلاف وقت و هزینه شما میگردد وما با کمترین هزینه (هر پرونده ۱۰ میلیون تمان حتی بصورت اقساطی ) قبول وکالت نموده و بصورت تضمینی شما را به مقصود میرسانیم .

به موجب قانون شوراهای حل اختلاف مصوب ۱۳۹۴ در راستای صلح و سازش ؛ دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال ، گواهی انحصار وراثت و تخلیه اماکن مسکونی ، تعدیل اجاره بهاء و صدور و اجرای قرار تامین دلیل و … زیر نظر قاضی شورا و اعضاء آن رسیدگی و مبادرت به صدور رأی خواهد نمود ،شروع به رسیدگی در شورای حل اختلاف با شکایت شاکی و یا وکیل شورای حل اختلاف به وکالت از موکل انجام و پس از تشکیل پرونده و رسیدگی رأی مقتضی صادر خواهد شد .

یکی از اصلی ترین وظائف شورای حل اختلاف ایجاد صلح و سازش و با تراضی طرفین با هدف کاهش بار دادگاه ها و مراجع قضائی می باشد که متأسفانه این اصل در شوراها تا حدی مغفول مانده است ، امید آنکه در این راستا گامهای ارزشمندترین برداشته شود .

دفتر وکالت ما ابتدا تا کنون پرونده های متعددی را در شورای حل اختلاف ثبت و پیگیری نموده است ؛ انتخاب یک وکیل خوب و مناسب باعث کامیابی شما در پرونده ها و صرفه جوئی در وقت و هزینه شما میگردد .

صلاحیت  رسیدگی در شورا های حل اختلاف

شورای حل اختلاف که با استخدام قضات بازنشسته و کار آموزان قضاوت به تکمیل کادر قضائی خود پرداخته و صلاحیت رسیدگی به موارد ذیل را دارا می باشد .

دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰  ریال : کلیه دعاوی مالی تا سقف دویست میلیون ریال در صلاحیت شوراهای حل اختلاف و بالاتر از آن در صلاحیت دادگاه های حقوقی میباشد .

کلیه مطالب و دعاوی مالی در خصوص اموال غیر منقول شامل مطالبه طلب ؛چک ؛ سفته و …. تا سقف ۲۰ میلیون تومان منجمله جهیزیه ، مهریه و نفقه تا سقف این مبلغ با تقاضای ذینفع یا وکیل پایه یک دادگستری که دارای پروانه وکالت معتبر میباشد در شورای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرد .

جهت هرگونه مشاوره حقوقی در خصوص نحوه و چگونگی طرح شکایت در شورای حل اختلاف با شماره ۲۰ ـ ۸۸۹۳۰۵۱۶ با وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل فرموده و از خدمات رایگان مشاوره حقوقی بهره مند شوید .

نشانی دفتر وکالت ما:

تهران – میدان فردوسی نرسیده به ویلا ک نیائی پلاک ۷ ممیز یک – دفتر وکالت

تلفن :  ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

لطفا قبل از تماس تصویر اسناد و مدارک خود را به واتس آپ یا تلگرام شماره فوق جهت مشاوره حقوقی شورای حل اختلاف ارسال فرمائید.

قرار تامین دلیل

 

صدور و اجرای قرار تامین دلیل که با هدف حفظ دلیل و استفاده از آن در آینده انجام می گیرد براساس مواد ۱۴۹ الی ۱۵۵ قانون آئین دادرسی کیفری انجام پذیرفته و صدور و اجرای قرار تامین دلیل بر عهده شورای حل اختلاف می باشد .

صدور و اجرای قرار تامین دلیل از مواد دادرسی فوری بوده و اجرای آن ممکن است با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری و یا با معاینه محلی و صورت برداری از دلایل ؛ قوائن و امارات توسط مدیر دفتر ( مجری قرار) ودر پاره ای مواد نیز شخصاً توسط قاضی انجام می شود .

هزینه اجرای قرار تامین دلیل و وسیله اجرای آن توسط متقاضی یا وکیل وی پرداخت میگردد .

درخواست صدور قرار تامین دلیل توسط متقاضی یا وکیل مجرب و با سابقه دادگستری ممکن است در هنگام دادرسی یا قبل از اقامه دعوی در شورای حل اختلاف مطرح شده باشد .

صدور و اجرای به موقع قرار تامین دلیل و استفاده بجا و شایسته از آن در دادگاه از اهمیت خاصی در دادگاه برخوردار بوده و تدارک دفاع را مستدلتر می سازد .

اجرای قرار تامین دلیل معمولاً با ملاحظه و صورت برداری ، تحقیقات محلی ؛ کسب نظر کارشناس ، کسب اطلاع از مطلعین یا دفاتر تجاری و قرائن و امارات موجود در محل انجام می گیرد .

جهت هرگونه مشاوره حقوقی در زمینه صدور و اجرای قرار تامین دلیل با شماره ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ با وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل فرمائید .

تخلیه یا تعدیل اجاره بهاء

تخلیه علیه اماکن مسکونی براساس قانون موجر ومستاجر و تعدیل اجاره بها و دعاوی مربوط به آن در صلاحیت شورای حا اختلاف می باشد .

لازم به ذکر است که دعاوی مربوط به اماکن تجاری ( سرقفلی و حق کسب و پیشه ) از صلاحیت شورا خارج و لازم است شخصاً یا توسط وکیل با سابقه دادگستری به دادگاه مرجعه شود .

هزینه اجرا و تخلیه اماکن استیجاری ۱۰% اجاره بهای سه ماه میباشد که این ۱۰%علاوه بر هزینه دادرسی و اجرای حکم تخلیه می باشد .

 

جرائم تعزیری درجه ۸ :

 

تخلفات راهنمائی و رانندگی و جرائمی که طبق قانون مجازات آن را ۳ ماه حبس و جزای نقدی بیشتر نباشد در صلاحیت شوراهای حل اختلاف بوده و رسیدگی و پیگیری این پرونده ها در شورای حل اختلاف صورت می پذیرد .

 

هزینه دادرسی در شورای حل اختلاف

 

جهت مفتوح گردیدن پرونده در شورای حل اختلاف ابطال تمبر هزینه دادرسی و همچنین ابطال تمبر مالیاتی وکالت ضروری است .

هزینه دادرسی در شورای حل اختلاف به شرح ذیل میباشد :

دعاوی −−−−← معادل ۵۰٪ هزینه دادرسی در محاکم دادگستری

دعاوی کیفری و غیر مالی −← معادل هزینه دادرسی

تجدید نظر خواهی از آرای شورای حل اختلاف −← معادل دوبرابر دعاوی مالی پرداخت هزینه دادرسی و ابطال تمبر در محل شورای حل اختلاف و یا دفتر خدمات الکترونیک قضائی انجام میگردد .

اجرای احکام شورای حل اختلاف

 

در صورتیکه محکوم علیه یا وکیل او در هیچیک از جلسات دادرسی حاضر نشده باشند و دفاعی از خود شخصاً یا توسط وکیل مدافع ننموده باشند رأی صادره غیابی و در غیر اینصورت حضوری بوده که بعد از قطعیت دادنامه جهت اجرا به واحد اجرا احکام شورای حل اختلاف ارسال خواهد گردید .

در خصوص محکومیت های مالی صادره از شعبات شورای حل اختلاف چنانچه محکوم علیه بدهی خود را پرداخت نکند و رضایت شاکی را نیز کسب ننماید و مالی نیز از وی بدست نیاید با تقاضای طلبکار یا وکیل پرونده در شورای حل اختلاف و به دستور قاضی شورا به تجویز ماده ۳ قانون نحوه محکوم علیه زندانی گردیده و تا ثبوت اعسار یا تقسیط و یا اخذ رضایت شاکی در حبس خواهد ماند .

آدرس و نشانی شورای حل اختلاف

 

قانون شوراهای حل اختلاف
وکالت در شورای حل اختلاف ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

کلید واژه شورای حل اختلاف

نحوه چگونگی قرار تامین دلیل و خواسته

حکم تخلیه نحوه و چگونگی صدور حکم تخلیه دادخواست تخلیه مورد اجاره سامانه ابلاغالکترونیکی سایت وکیل ارتباط با وکیل دادگستری وثیقه گذار عالی ترین وکیل موفق در تهران خوب وکیل با نفوذ دعاوی نحوه و چگونگی تشکیل پرونده در شورای حا اختلاف برگه انحصار وراثت آگهی در روزنامه جلب و دستگیری جلب سیار وکالت ثنا بهترین وکیل قاضی بازنشسته و وکیل با نفوذ پرونده ثبت وتشکیل پرونده پیگیری پرونده تنظیم لایحه وکیل درجه یک تنظیم دادخواست و لوایح اطلاع رسانی پرونده است .

قرار تامین دلیل تخلیه یکباب آپارتمان استیجاری وکیل آگاه به مسائلقرار تامین خواسته وکیل شورای حل اختلاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس کلیک کنید.
تماس بگیرید
آدرس
Call Now Button