وکیل سرقفلی و حق کسب و پیشه

تخلیه اماکن تجاری ؛ ســـرقفلی و حــق کســـب و پیـــشه و تجارت

اولین و مهمترین قضیه برای وکلای تخلیه اماکن تجاری در دفاع وطرح دعوای تخلیه و اختلافات ملک و مستاجر در خصوص اجاره نامه یا رابطه استیجاری تشخیص قانون حاکم برزمان  امضاء اجاره نامه می باشد که براساس آن اصولاً پذیرش وکالت و طرح دعوای تخلیه اماکن تجاری و سرقفلی و حق کسب و پیشه صورت می پذیرد .

اشتباه در تشخیص این موضوع و نحوه طرح دعوی گاه سبب ساز مشکلات فراوان و صرف وقت و انرژی بسیار جهت وکیل جوان یا موکل بی تجربه میگردد که اغلب غیر قابل جبران می باشد .

اولین قانون روابط مالک و مستاجر بنام قانون مال الاجاره مستغلات در سال ۱۳۱۷ به تصویب رسید و پس از آن بنا به نیاز و گسترش آپارتمان نشینی در سال ۱۳۳۹ و سپس آخرین قانون روابط موجر و مستاجر در عصر شاهنشاهی پهلوی در سال ۱۳۵۶ توسط مجلس شورای ملی به تصویب رسید که تاکنون مرجع قانون گذاران میباشد .

بعد از انقلاب و بدنبال تصمیم عجولانه اسلامیزه کردن قوانین چالشهای فراوان ایجاد شده و علی الخصوص اینکه اغلب فقهاء سر قفلی و حق کسب و پیشه را حرام می دانستند که باعث سردرگمی قضات و وکلاء گردیده بود النهایه در سال ۱۳۶۲ اولین قانون اسلامی روابط موجر و مستاجر به تصویب رسید که ابهام ها و مناقشات فراوانی در برداشت و علی الخصوص اینکه در خصوص سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت سکوت پیشه نموده و با غفلت از تخلیه اماکن تجاری تنها ناظر به محل های مسکونی بوده است .

در نهایت در سال ۱۳۷۶ قانونگزار در آخرین قانون روابط موجر و مستاجر بناچار سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت را به رسمیت شناخت .

در قبول وکالت و رسیدگی به اختلافات مالک و مستاجر و تخلیه اماکن تجاری اصلی ترین موضوع در مورد دفاع و طرح پرونده تخلیه توسط وکیل با سابقه و ماهر در دعوی تخلیه و سرقفلی و حق کسب و پیشه وتجارت تعیین و تشخیص قانون حاکم بر زمان وقوع عقد اجاره بین مالک و مستاجر و تاریخ اجاره نامه عادی یا رسمی می باشد .

براساس ماده ۱۱ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال ۱۳۷۶ : « اماکنی که قبل از تصویب این قانون به اجاره داده شده از مشمول این قانون مستثنی و مشمول مقررات حاکم بر آن خواهند بود .

( روایط استیجاری قبل از تصویب این قانون مشمول مقررات حاکم بر زمان خود می باشند )

گروه وکلای ما بصورت رایگان پاسخگوی شما در مشاوره تلفنی و حضوری میباشد .

مشاوره حقوقی رایگان با ما راهگشای مشکلات حقوقی شماست

قبول وکالت دعاوی شما در مراجع قضائی بصورت تضمینی    ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

لازم به ذکر است به دلیل مغایرت فقه و شرع با یافته های علم حقوق شورای نگهبان مخالفت حق کسب و پیشه را با شرع اسلام اعلام نمودند اما بعداً مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر داشته است که در مورد حق کسب و پیشه تجارت طبق قانون موجر ومستاجر مصوب ۱۳۵۶ عمل شود .

شما می توانید از سالها تجربه وکالت و مهارت ما در اختلاف و روابط موجر و مستاجر و علی الخصوص امر تخلیه ؛ اجرت المثل ؛ اجور معوقه ، سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت و … با اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری بصورت تضمینی حق الوکاله در پایان کار یا اقساطی بهره مند گردید .

مشاوره حضوری و تلفنی رایگان ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

شما با مراجعه به دفتر وکالت ما می توانید از مشاوره حضوری رایگان ما بهره مند گردیده و در صورت توافق قرارداد تضمین شده به شرط موفقیت منعقد نمائید .

نشانی دفتر وکالت ما : تهران ـ میدان فردوسی ـ نرسیده به خیابان استاد نجات اللهی ـ کوچه نیائی ـ پلاک ۱/۷

فســخ اجاره نامه و تخــلیه محل کسب و اماکـــن تجاری

مطابق ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ در صورت حدوث دلایل ذیل در روابط استیجاری فسخ اجاره نامه عادی یا رسمی امکانپذیر میباشد .

طرح دعوی تخلیه بدلیل تغییر شغل مستاجر

طرح دعوی تخلیه بدلیل انتقال به غیر

طرح دعوی تخلیه بدلیل نیاز شخص مالک

طرح دعوی بدلیل انقضاء مدت اجاره

مالک قبل از تخلیه می بایست نسبت به پرداخت سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت به مستاجر اقدام نماید .

موجر ظرف ۳ ماه از تاریخ ابلاغ رای تخلیه مکلف به تودیع مبلغ به صندوق سپرده دادگستری و حداکثر ظرف یکسال مجاز به صدور اجرائیه می باشد در صورتیکه بدون توافق طرفین این مواعید منقضی شود و حکم تخلیه ملغی الاثر میگردد .

کلیدواژه موجر و مستاجر

مطالبه سرقفلی به قیمت عادله روز اقدامات بعد از صدور حکم تخلیه دفاع از مستاجر در دعوی تخلیه صدور حکم تخلیه ملک تخلیه مورد اجاره فسخ اجاره نامه وکیل تعدیل اجاره اجاره بها و اجرت المثل و اجرت المسمی تخلیه بعلت انقضای مهلت اجاره دریافت ما الاجاره اجاره معوقه .

اجاره عقب افتاده وکالت تخلیه عین مستاجره مطالبه اجور معوقه اجرت المثل ایام تصرف هزینه ئتعمیرات خسارات تخلیه جریمه وصول وکیل عدم تخلیه وصول اجاره دریافت و پرداخت اجاره تعمیرات کلی و جزئی وکیل ماهر موجر و مستاجر تخلیه اجاره نامه های دعاوی و رسمی توسط وکیل خبره و با سابقه در امر تخلیه اماکن .

حق الوکاله ارزان اقساط وکیل تضمینی تخلیه مالک و مستاجر خانه آپارتمان وصول هزینه وکالت بعد از تخلیه و انجام کار صدور اجرائیه تخلیه اجرای حکم تخلیه اخذ اجاره بها قرارداد اجاره رسمی حق کسب وپیشه و تجارت و سرقفلی وکیل مشاوره حقوقی انتقال منافع مورد اجاره .

اختلاف مالک و مستاجر قانون تملک آپارتمان ها مهلت استمهال تخلیه فوری ملک مسکونی و تجاری مغازه دفتر کار تعمیرگاه  سرقفلی حق کسب وپیشه انبار بارانداز کارگاه کارخانه تجارتخانه وکیل برای اجاره دائمی وکیل املاک و مستغلات قراردادی سالیانه مشاعات شکایت تصرف مشاعات آپارتمان راه پله پشت بام .

وکیل اجاره املاک پروانه وکالت مال الاجاره نحوه و چگونگی محاسبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت وکیل در محاسبه سرقفلی و حق کسب وپیشه حق سرقفلی مقررات عرف وکیل کرایه خانه و دکان مزد وکیل وکالت تخلیه حق مالکانه.

نشانی نزدیکترین دفتر وکالت وکیل معروفوکیل درجه یککانون وکلای عدل پارساارســــال فــــــــرمائیـــــــد.

دفتر وکالت ماگره گشای مشکلات حقوقی و قضائی شما در پیگیری و رسیدگی پرونده ها بوده و با در اختیار داشتن یک وکیل خبره و با مهارت از دغدغه معضلات قانونی خود را آسوده سازید .

وکالت فردی و موردی ـ وکیل خانواده ـ وکالت جهت شرکتها و موسسات و یا کسب و کار و املاک و مستغلات شما با قرارداد دراز مدت وکالت هزینه وکیل را برای شما مقرون به صرفه نموده و در تمام امورات و جوانب زندگیتان می توانید از خدمات حقوقی وکیل بهره مند گردید .

عدم حضور وکیل در کنار شما باعث اتلاف وقت و هزینه شما خواهد گردید .

+ وکیل حق کسب و پیشه و تجارت + تخلیه اماکن تجاری+ رابطه استیجاری+ اجاره نامه محضری+قانون موجر و مستاجر

2 نظر در مورد “سرقفلی و حق کسب و پیشه

 1. سلام برای جلسه صلح و سازش با مستاجرین صاحب سرقفلی در مورد تخریب و نوسازی ملک و احتمالا اقدام قضایی برای تخلیه نیازمند همراهی وکیل مجرب در این زمینه با رزومه خوب هستم تلفن من ۰۹۳۹۰۰۷۴۰۴۸ است

  1. خوشحال خواهیم شد خدمتی به شما ارائه نمائم و خشنودی شما را فراهم آوریم.
   لطفا جهت مشاوره حقوقی رایگان به دفتر وکالت ما تشریف فرما شوید .
   آدرس دفتر وکالت ما : تهران- میدان فردوسی نرسیده به استاد نجات اللهی کوچه نیائی پلاک ۷ ممیز یک
   ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس