«تنصیــــــــف دارائــــــــی  »

تنصیف دارائی که براساس بند الف در عقد نامه چاپی آمده بعنوان شرط ضمن عقد در صورت امضاء زوجین در نظام حقوقی ما تعریف شده است و براساس آن چنانچه طلاق بنابه درخواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه طلاق ناشی از تخطی از وظائف همسری یا سوء رفتار زن نباشد زوج ( مرد ) مکلف است تا نصف دارائی خود را که در ایام زناشوئی با زوجه به دست آورده یا معادل آنرا به زوجه منتقل نماید  .

بنابراین شرط تحقق تنصیف نصف دارائی به شرح ذیل میباشد :

  1. طلاق واقع شده باشد .
  2. زوج خواهان طلاق باشد .
  3. طلاق به سبب سوء معاشرت یا عدم تمکین زن نباشد .
  4. صرفاً اموالی که در طول دوره زناشوئی کسب گردیده مد نظر میباشد .
  5. نصف اموال قاعده تنصیف است

(تنصیف دارائی در طلاق)

بنابراین جهت تقسیم دارائی و اموال بدست آمده بعد از طلاق لازم است زوجه مطلقه شرایط فوق را دارا باشد تا نسبت به تنصیف دارائی بعد از طلاق بتواند اقدام نماید.

در صورت نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری با تجربه فراوان و ماهر در دعاوی خانوادگی با ما تماس حاصل فرمائید .

یک وکیل خوب و مجرب کلید موفقیت شما در پرونده می باشد ، نگران هزینه ها و دستمزد وکیل نباشید ؛ هدف ما خدمت  به شما بوده و دفتر وکالت ما هدفی جز ارائه خدمت و مشاوره حقوقی صحیح و فراهم نمودن دسترسی کلیه شهروندان به خدمات حقوقی و وکیل متناسب با توان و درآمد شما نداشته و تلاش ما خدمت رسانی و جلب رضایت شما می باشد .

مشاوره حقوقی رایگان تلفنی و اینترنتی

ملاقات حضوری رایگان بدون دریافت حق المشاوره

تضمین نتیجه و قبول وکالت به شرط موفقیت

پذیرش وکالت شما بصورت اقساطی

قسمتی از خدمات ماست !

تلفن دفتر :   ۲۰ـ ۸۸۹۳۰۵۱۶

تلفن همراه  :  ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱    تلگرام :    @vakil725

تنصیف دارائی همیشه حافظ حقوق زن نیست و حتی بعضی از حقوقدانان معتقدند که زن با این شرط شریک دیون مرد هم می شود .

همانطور دانستیم در هر حالتی با متارکه دارائی بین زن و شوهر نصف نمی شود ومنوط به تحقق شرایطی از جانب زن می باشد و نیز حتماً باید درخواست طلاق از جانب مرد باشد ، حال برای حفظ حقوق زن بهتر است شرط اشتراک در اموال بدست آمده در طول زندگی مشترک را در شروط ضمن عقد گنجاند و طی سند رسمی جداگانه نیز بر آن صحه نهاد و یک قرارداد مستقلی با ذکر همه موارد و جزئیات تنظیم و به سند ازدواج الحاق نمود .

در صورتیکه بعنوان شرط ضمن عقد این موضوع به رسمیت شناخته شود زوجین متعهد میگردند که هنگام جدائی و متارکه به هر شکل و طریقی همه دارائی های بعد از ازدواج باالمناصفه تقسیم شود ، با این وصف هنگام جدائی اعم از اینکه جدائی به درخواست زن باشد یا مرد ، نیمی از دارائی موجود اعم از منقول و غیر منقول که طی مدت ازدواج بدست آمده به زن منتقل می شود ؛ بهتر است با توجه به تخصصی بودن مباحث حقوقی و از مشاوره یک وکیل خوب و کارپشته و با سابقه وکالت در امور دادگاه خانواده استفاده نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
برای تماس کلیک کنید.
ارتباط در واتساپ
تماس بگیرید
آدرس