وکیل ابلاغ رای داور مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

بر اساس ماده ۴۸۵ قانون آئین دادرسی مدنی چنانچه در قرارداد داوری طرفین پیش بینی خاصی در خصوص نحوه نحوه ابلاغ رای داور از طریق پست – ارسال اظهارنامه – ابلاغ حضوری – ایمیل و … نگردیده باشد ابلاغ رای داور توسط دادگستری انجام میشود .

الزاما رای داوری میبایست بصورت رسمی و قانونی ابلاغ شده باشد تا سندیت و حجیت داشته باشد و در غیر اینصورت میبایستی مجددا ابلاغ گردیده و از تاریخ ابلاغ مجدد حق اعتراض احیاء میگرددد.

داور یا هیات داوری یا شخصی که رای به نفع اوصادر گردیده میتواند با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضائی نسبت به ارسال دادخواست ابلاغ رای داوری به دادگاه حقوقی اقدام نمایند.

این دادخواست از جمله دعاوی غیر مالی است و پس ار ارجاع به شعبه بدون تشکیل جلسه دادرسی انجام میشود .

بیاد داشته باشید که در تمامی قراردادهاو مبایعه نامه هائی که مرجع حل اختلاف داوری ذکر گردیده طرفین مجاز به مراجعه به دادگاه جهت احقاق حق خود تا قبل از صدور رای داور نبوده و الزاما بعد از ابلاغ مجاز به مراجعه به محاکم جهت اعتراض به رای داوری میباشند .

دفتر وکالت ما با ۳۰ سال سابقه وکالت در خصوص کلیه دعاوی مربوط به داور و رای داوری و یا اعتراض به رای داور و… میتواند راهگشای شما باشد .

نشانی دفتر وکالت ما : تهران – میدان فردوسی – نرسیده به استاد نجات اللهی کوچه نیائی پلاک ۷ ممیز یک دفتر وکالت

شماره تماس جهت مشاوره حقوقی رایگان ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

چنانچه ابلاغ رای داور بدرستی انجام نشده باشد باعث ابطال رای داور نمیگردد و صرفا  مهلت دادخواست ابطال به محکوم علیه از زمان ابلاغ جدید شروع میگردد.

در صورت عدم دسترسی و مجهول المکان بودن طرفین داوری ابلاغ از طریق اگهی در روزنامه کثیر الانتشار بلامانع است اما در هر حال رای داوری غیابی محسوب نمیگردد و واخواهی در قانون پیش بینی نشده چراکه سمت داور بعد از صدور رای داوری زایل  گردیده و صرفا میتوان ابطال رای داور را از دادگاه خواست .

بهتر است در کلیه مراحل داوری از وکیل خوب و با تجربه  استفاده نموده تا موجبات تضییع حق شما فراهم نیاید  حضور وکیل متخصص داوری موفقیت شما را تضمین خواهد نمود .

جهت هرگونه مشاوره حقوقی رایگان با وکیل در خصوص رای داوری با ما تماس حاصل فرمائید .

مشاوره حقوقی در دفتر وکالت ما رایگان بوده ووجهی از شما بابت حق المشاوره دریافت نخواهد گردید .

ادرس دفتر وکالت ما :

تهران میدان فردوسی – نرسیده به خیابان استاد نجات اللهی (ویلا) – کوچه نیائی پلاک ۷ ممیز یک دفتر وکالت 

تلفن ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

۸۸۹۱۵۴۴۹

مهلت صدور رای توسط داور یا هیات داوری :

باستناد تبصره ذیل ماده ۴۸۴ قانون ائین دادرسی مدنی و ماده ۴۸۵ در  صورتیکه در قرارداد داوری مدتی برای انشای رای داور تعیین نشده باشد مدت ان ۳ ماه میباشد و ابتدای آن از روزی است که حسب قرارداد یا توافق داوری موضوع داوری به داور یا هیات داوری ارجاع گردیده است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس