وکیل با سابقه ملکی در فروش ملک مشاعی افراز و تفکیک و مزایده ملک مشاعی بدون رضایت شریک

فروش یا افراز املاک مشاعی

بسیاری از  املاک وراثتی و یا مشاعی جهت مالکین خود مشکلات عدیده ای را با سایر وراث یا مالکین مشاعی ایجاد نموده که گاه سالها سرمایه و مایملک موکلین را بدون استفاده نموده است که در این حالت اخذ دستور فروش ملک مشاعی یا افراز و تفکیک بدون رضایت شریک و مزایده ملک مشاعی توسط وکیل باسابقه ملکی گره گشای مشکل ملکی شما در راستای مزایده ملک مشاع خواهد بود. .

تجارب مادر وکالت اینگونه پرونده ها نتایج خوبی در بر داشته است ؛ با اعطای وکالت از جانب شما به وکیل متخصص ، ماهر و با سابقه و پذیرش وکالت از جانب وکیل مطمئن باشید که ما بصورت تضمین شده توسط وکیل باسابقه ملکی مشکلات املاک وراثتی و مشاعی شما را بدون نیاز به رضایت شریک مشاعی حل خواهیم نمود .

ما هر روزه به مشاوره های حقوقی بسیاری در خصوص فروش ،افراز و تفکیک املاک مشاعی پاسخ گفته و پرونده های بسیاری  را در این خصوص به نتیجه رسانیده ایم با ما با شماره ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید .

به استناد ماده ۱ قانون افراز و فروش املاک مشاع مصوب ۱۳۵۷ رسیدگی به درخواست افراز املاک مشاعی و خدمات ثبتی مربوط به آن با اداره ثبت اسناد و املاک محل ثبت ملک مشاعی می باشد ،تصمیم واحد ثبتی کتباً به متقاضی ابلاغ و ظرف ۱۰ روز قابل اعتراض در دادگاه می باشد .

فروش ملک مشاعی و افراز و تفکیک بدون رضایت شریک توسط وکیل باسابقه ملکی 09126161121
فروش ملک مشاعی و افراز و تفکیک بدون رضایت شریک توسط وکیل باسابقه ملکی ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱

در صورت نقض تصمیم اداره ثبت اسناد و املاک محکمه راساً حکم به افراز ملک مشاعی صادر می نماید ؛ چنانچه ملک مشاعی از جانب اداره ثبت غیر قابل افراز اعلام شود دادگاه محل وقوع ملک صالح به افراز خواهد بود .

در اداره ثبت ابتدا نقشه بردار ثبت حسب آئین نامه اجرائی قانون افراز املاک مشاع با حضور در محل نقشه ملک را ترسیم و به حضور رئیس اداره ثبت اسناد ارسال می نماید و رئیس پس از بررسی و استعلام از شهرداری در خصوص امکان یا عدم امکان افراز و توجه به وضعیت ملک و مقررات مربوط در خصوص افراز یا عدم افراز ملک مشاعی تصمیم می گیرد ،تصمیم اداره ثبت به شرکاء ملک  مشاعی ابلاغ که ظرف ۱۰ روز قابل اعتراض در دادگاه می باشد .

وفق ماده ۹ آئین نامه در صورت درخواست فروش هر یک از صاحبان املاک مشاعی و شرکاء از دادگاه محل وقوع ثبت ملک دستور فروش آن صادر و وفق مقررات اجرای احکام مدنی به فروش رسیده و پس از کسر هزینه مربوطه بین شرکاء ملک مشاعی به نسبت سهم آنان تقسیم می گردد.

در صورتیکه املاک مشاع یا موروثی شما در اثر اختلافات ناشی از تقسیم و تفکیک و افراز ملک مشاعی بلا استفاده رها گردیده و یا توسط احد از وراث یا مالکین تصرف گردیده راهکار مناسب را از ما بجوئید ،تفکیک ، افراز و تقسیم املاک مشاعی و سرنوشت ملک موروثی شما در اسرع وقت به نتیجه می رسانیم .

مشاوره حقوقی رایگان و وکالت در امور ثبتی و املاک مشاعی و اختلافی وارث ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ توسط وکیل متخصص و پایه یک دادگستری و امور ثبتی.

 به موجب قانون افراز و فروش املاک مشاع مصوب ۱۳۵۷ واحد ثبتی محل وقوع ملک ابتدا به تقاضای افراز یا عدم افراز در موعد ۱۰ روز قابل اعتراض در دادگاه می باشد .

افراز و فروش املاک مشاعی از دعاوی غیر مالی میباشد .

بنابراین:

مطابق با ماده ۴ از قانون افراز و فروش ملک مشاع مصوب ۱۳۵۷ و ماده ۹ از آیین نامه قانون افراز و فروش ملک مشاع مصوب ۱۳۵۸ :

در صورتی که به موجب تصمیم قطعی واحد ثبتی محل ملک غیر قابل افراز تشخیص داده شود حسب مورد به درخواست یک یا چند از مالکین ملک مشاع دستور فروش آن توسط دادگاه صالح به دایره اجرای دادگاه ( واحد اجرای احکام مدنی) صادر می شود . مدیر اجرای احکام مدنی مربوطه نسبت به فروش مطابق با قوانین فروش اموال غیر منقول اقدام می نماید .

مطالب و نکات کلیدی در خصوص دستور فروش ملک مشاع و مزایده ملک مشاعی  بدون رضایت شریک دیگر.

اولا به جهت تقدیم درخواست دستور فروش ملک مشاع به مدارک ذیل نیاز است :

۱ _ کپی سند مالکیت ملک مشاعی

۲ _حسب مورد گواهی انحصار وراثت ( در صورت فوت مالک ملک مشاعی )

۳ _ گواهی عدم افراز صاره از اداره ثبت املاک محل وقوع ملک

۴ _ گواهی قطعیت گواهی عدم افراز صادره توسط اداره ثبت املاک محل وقوع ملک.

 

ثانیا نظر به اینکه مطابق قانون افراز و فروش ملک مشاع تصمیم دادگاه در این خصوص ” دستور ” می باشد مطابق با قوانین این دستور قطعی و غیر قابل اعتراض و تجدید نظر است .

ثالثا موضوع در وقت فوق العاده و بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی مدنی و بدون دعوت از صاحبان املاک مشاع و در قالب دستور فروش به واحد اجرای احکام مدنی خواهد بود .

رابعا نظر به عدم صدور برگ اجراییه در این خصوص هیچ گونه هزینه ای بابت نیم عشر اجرایی ( ۵ درصد) اخذ نخواهد شد .

قابل ذکر است که شعبه اجرای احکام مدنی بدوا موضوع را به جهت ارزیابی و قیمت گذاری به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع نموده و در صورت عدم وصول اعتراض به نظریه کارشناسی و یا انطباق نظریه کارشناسی با اوضاع و احوال مسلم موضوع فروش ملک مشاع را از طریق مزایده و از طریق جرائد کثیر الانتشار به اطلاع عموم می رساند همچنین مالکین ملک مشاع نیز میتوانند مثل سایرین در مزایده شرکت نمایند .

وکیل با سابقه ملکی در فروش ملک مشاعی افراز و تفکیک و مزایده ملک مشاعی بدون رضایت شریک
وکیل با سابقه ملکی در فروش ملک مشاعی افراز و تفکیک و مزایده ملک مشاعی بدون رضایت شریک

فروش ملک مشاعی توسط وکیل باسابقه ملکی بدون رضایت شریک مشاعی و مزایده ملک مشاعی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
برای تماس کلیک کنید.
ارتباط در واتساپ
تماس بگیرید
آدرس