دعوای متقابل

خوانده می تواند تا پایان اولین جلسه دادرسی در صورتیکه ادعائی نسبت به خواهان دارد و آن ادعا با پرونده وحدت منشاء و موضوع داشته باشد بطوریکه در نتیجه دعوای اصلی تاثیر بگذارد ، ادعای خود را طی دادخواست دیگری که به آن دادخواست تقابل گویند مطرح نموده و دادگاه موظف است بصورت رسیدگی توام در خصوص آن نیز مبادرت به صدور رای نماید بعنوان مثال شخصی در پرونده ای بعنوان الزام به تنظیم سند رسمی انتقال خوانده قرار گرفته اما خواهان ثمن معامله را هنوز تمام و کمال به وی پرداخت ننموده در این حالت خوانده یا وکیل وی به وکالت از موکل خود می تواند مبادرت به ثبت دعوای متقابل با خواسته الزام به پرداخت ثمن معامله یا مطالبه ثمن معامله نموده و به این دادخواست دادخواستِ تقابل گفته می شود که بصورت همزمان با دعوای اصلی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که دادخواست تقابل می بایست تا قبل از اولین جلسه دادرسی راساً یا توسط وکیل مدافع ثبت و ارجاع گردد.

در تنظیم دادخواست تقابل و همچنین دادخواست اصلی بهره مندی از خدمات و مشاوره حقوقی یک وکیل مجرب یا کارشناس حقوقی یا قاضی بازنشسته مجرب و مسلط به دعاوی مدنی و حقوقی بسیار ضروری و حیاتی است .

بیاد داشته باشید طرح نا متناسب یک دعوا شما را از حقوق قانونی تان محروم نموده و چنانچه یکبار بازنده پرونده شوید دیگر حق طرح مجدد همان موضوع را نخواهید داشت که اصطلاحا بدان امر مختومه گویند .

متاسفانه وکلا همه روزه مراجعانی دارند که مو کلان خود به تنهائی و بدون داشتن وکیل مراحلی از پرونده را به اشتباه طی نموده و زمانیکه سرشان به سنگ خورده و به بن بست یا احکام و دادنامه های ناخوشایند مواجه میگردند به وکیل گرفتن می اندیشند که بسیار دیر است و لازم است از همان ابتدا کار را به وکیل سپرده تا سرانجام خوبی داشته باشد .

از همه اینها گذشته متاسفانه بنابه دلایل سیاسی در سالهای اخیر هزاران وکیل به جامعه وکالت افزوده شده اند که فاقد تجربه وسواد قضائی بوده و وقت و هزینه شما را اتلاف می نمایند ! لازم است در انتخاب وکیل کاملاً دقت فرموده و صرفاً به ارزان بودن حق الوکاله و گفتار چرب وکیل اعتنا ننموده و به توانائی وکیل اطمینان یافته و در صورت توانائی و تجربه وکیل صاحب نفوذ و کارآمد خود را بیابید .

وکیلی که تجربه اندک وکالت و پرونده های کمی را تجربه کرده باشد نمی تواند چاره کار شما باشد نقش وکیل در پرونده و در آئین دادرسی بسیار پررنگ بوده و شایسته است نهایت دقت را در گرفتن یک وکیل زبده بکار ببرید.

رسیدگی توأم

در صورت وجود دعاوی دیگر که با پرونده در حال رسیدگی ارتباط کامل داشته باشند به تمامی آن پرونده ها بصورت یکجا رسیدگی می شود که به آن رسیدگی توامان گفته میشود در صورت ثبت دادخواست تقابل و یا اعتراض ثالث نیز این شیوه اجرا میگردد.

در صورتیکه دو پرونده دارای دو جلسه دادرسی متفاوت شوند شما یا وکیل میتوانید درخواست رسیدگی توام نمائید.

جهت مشاوره حقوقی رایگان با وکیل با شماره ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ با ما تماس حاصل فرمائید .

ما با حق الوکاله منصفانه و توان بالای کاری و افزون بر ۲۵ سال سابقه کار تخصصی و انبوهی از پرونده های موفق خدمتگزار شما خواهیم بود .

نشانی دفتر وکالت ما : تهران میدان فردوسی نرسیده به ویلا کوچه نیائی پلاک ۷ ممیز یک دفتر وکالت

ما رضایت خاطر شما را بدست خواهیم آورد .

دادخواست تقابل  وحدت موضوع و منشاء  توامان  وکیل مدافع  مشاوره حقوقی یک وکیل  قاضی بازنشسته دادگاه حقوقی وکیل صاحب نفوذ رسیدگی توام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
برای تماس کلیک کنید.
ارتباط در واتساپ
تماس بگیرید
آدرس