حذف طلاق از شناسنامه تغییر سن تغییر نام و نام خانوادگی در اداره ثبت احوال۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

« تغییر نام نام خانوادگی »

تغییر نام و نام خانوادگی – تغییر سن  وحذف سابقه ازدواج از شناسنامه و حذف طلاق از شناسنامه در دفتر وکالت ما قابل انجام است. ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

نام هر انسان نمادی از او و بیانگر هویت و شخصیت او برای دیگران است ؛ بنابراین نام نیک علاوه بر اینکه احترام به شخصیت انسان است احترام دیگران را نیز بر می انگیزد .

براساس اعلامیه جهانی حقوق کودک داشتن نام به مانند داشتن حق تابعیت برای کودکان است و می توانند در هر زمانی نسبت به تغییر نام و نامخانوادگی خود اقدام نمایند.

اما این موضوع با آموزه های اسلامی مطابقت نداشته و در ادارات ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران اسامی ائمه و امامان و معصومین و وابستگان به آنها را نمی توان تغییر داد مگر آنکه پسوند مجاز شمرده شده است مانند : گدا علی ـ گرگعلی ـ قوچعلی ـ شیر محمد ـ شیر علی ـ غلامعلی و …..

و یا اسامی نامانوس مانند : سرهنگ ـ سردار ـ شیرو ـ جمعه ـ شنبه ـ و یا اسامی و فامیلی های بلند و چند سیلابی

انسان بصورت ناخواسته تلاش می کند مشابه کسی نامش همانند یااوست رفتار کند و یا ماهیت نام در شخصیت او تجسم می یابد.

یادم می آید مادری از نام دو دختر خود گلایه مند بود و اعتقاد داشت اسم این دو دختر در شخصیت آنان اثر نامطلوب گذاشته دختر اول که حدیثه نام داشت دائم پرچانه و پرگو بود و دختر دوم که حنانه نام داشت دائم گریان بوده و سرو صدا راه می انداخت و به معنی اسامی خود نزدیک شده بودند .

با پذیرش وکالت این مادر و دختران وارد پروسه بسیار سنگین و طاقت فرسائی شدم چرا که اداره ثبت احوال تغییرنام و نام خانوادگی اسامی اسلامی را بر نمی تافت و آنرا خلاف مقررات ثبت دانسته و بدلیل آنکه هر دو اسم منصوب به صدر اسلام و پیامبر اسلام بوده تغییر آن با مقررات اعلام شده منافات داشت .

سرانجام با مشقات فراوان توانستم تغییر نامشان را اخذ و شناسنامه جدید برایشان از اداره ثبت احوال دریافت نمایم .

چند سال بعد بر حسب اتفاق این مادر را دیدم مادر بسیار اظهار خرسندی و سپاسگزاری نموده و اظهار داشت که از زمان تغییر نام مرتباً اخلاق و رفتار این دو دختر ترمیم یافته تا اینکه معتدل گردیده و رفتار مناسب خود را پیدا نمودن .

این مادر معتقد بود که همه این قضایا از آثار تغییر نام فرزندان بوده است .

در صورت نیاز به تغییر نام و نام خانوادگی و یا کاهش سن و حذف نام همسر در شناسنامه با ما تماس حاصل فرمائید.

حذف طلاق از شناسنامه و تغییر نام و نام خانوادگی و تغییر سن در اداره ثبت اح.ال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس