تخلفات اداری

تخلفات اداری

تخلفات اداری : در راستای رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و پرسنل دولت که مشمول قانون خدمات کشوری می باشند بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات اداری هیات های رسیدگی به تخلفات اداری هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در محل ادارات تشکیل که بر اساس قانون در صورت انجام تخلف به مجاز اتهای مقرر در قانون اداری محکوم میگردند.
آراء این هئیت قابل تجدید نظر در هیات های تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و کارکنان دولت و همچنین هیات عالی نظارت در مراکز استانها بوده و نهایت کلیه احکام و آراء و تنبیهات صادره از ناحیه هیاتهای بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری قابل اعتراض و شکایت در دیوان عدالت اداری می باشد.

وکیل اعتراض به رای هیات رسیدگی به تخلفات اداری در دیوان عدالت اداری
وکیل اعتراض به رای هیات رسیدگی به تخلفات اداری در دیوان عدالت اداری ۰۹۱۲۲۳۰۲۳۰۲

مشمولین قانون تخلفات اداری :

منظور از کارمند عبارت از کلیه کارکنان قراردادی ، پیمانی ، دایم ، ثابت ، رسمی و یا ماٌمور به خدمت در ادارات و سازمانهای مشمول قانون خدمات کشوری شامل کلیه وزارتخانه ها ، سازمان ها ، موسسات و شرکتهای دولتی شامل ، بانک ها ، شهرداری ها و موسسات و شرکتهائی که تمام یا قسمتی از بودجه آنها از بودجه عمومی تامین می شود و کارکنان نهادهای انقلاب اسلامی و کارکنان مجلس شورای اسلامی میگردد.
کارکنان ذیل از مشمول قانون تخلفات اداری خارج بوده و رسیدگی به تخلفات آنان درون سازمانی و مشمول مقررات خاص خود میباشد:

مشمولان قانون استخدام نیروهای مسلح و غیر نظامیان ارتش و نیروی انتظامی ، قضات ، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، مشمولان قانون کار ، بانکها و موسسات و ….. خصوصی شده از شمول قانون تخلفات اداری خارج بوده و مقررات خاص خود را در برخورد با تخلفات دارند که در صورت ضرورت میتوانید با شماره ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور دیوان عدالت اداری تماس حاصل فرموده و سئوالات و پرسشهای خود را مطرح نمائید.
تخلف اداری چیست ؟
تخلف اداری عبارتست از ارتکاب اعمال و رفتاری که در قانون تخلفات اداری بعنوان قصور یا تقصیر از آن یاد گردیده و مستوجب تنبیهات مقرر در قانون تخلفات اداری میگردد.
تخلفات نظیر : اختلاس، اخاذی ، تبعیض ، روابط غیر اداری ،ترک خدمت ، غیبت ، کم کاری ، سهل انگاری ، اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی یا اداری ، گزارش خلاف واقع ، رشوه خواری ، مواد مخدر ، جعل سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری و…….

که تنبیهات آن شامل مجازات های ذیل میباشد:
اخطار و توبیخ کتبی ، کسر حقوق و فوق العاده شغل ، تغییر محل جغرافیائی خدمت ، تنزیل مقام ، انفصال موقت یا دائم ، باز خریدی وبازنشستگی و در شدیدترین حالت خود اخراج از دستگاه متبوع می باشد.
رسیدگی در هیات های بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری مانع طرح موضوع در مراجع قضائی نبوده و همزمان قابل رسیدگی می باشد.
به محض مطلع گریدن از تشکیل پرونده یا ارسال گزارش در تخلفات اداری بهتر است از خدمات حقوقی یک وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمائید عدم حضور شما در جلسه رسیدگی به تخلف اداری و حضور وکیل نتیجه بهتری در برداشته و مانع بروز پاره ای از حب و بغض های شخصی میگردد.
شروع به رسیدگی تخلفات اداری
با اعلام شکایت ارباب رجوع یا گزارش مردم و دوایر اداری وسرپرستان یا سایر کارمندان یا دفاتر بازرسی و هئیت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری شروع به رسیدگی می نماید.
در اعلام تخلف سلسله مراتب اداری ملاک نبوده وهر پرسنلی رأساًمی تواند علیه کارمند دیگر اعلام تخلف نماید.
نحوه چگونگی رسیدگی به تخلفات اداری
هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ابتدا کتباً با ذکر نوع اتهام کارمند را جهت دفاع از تخلف منتسبه احضار میکند و پس از استماع دفاعیات و تحقیقات لازم هیات مبادرت به صدور رأی می نماید.
آراأ صادره ار ناحیه هیات های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری قابل اعتراض در هئیت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری و همچنین هئیت عالی نظارت می باشد.
اعتراض و شکایت در دیوان عدالت اداری
کلیه آراء صادره از هئیت های بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری توسط محکوم علیه یا وکیل مدافع وی قابل اعتراض و شکایت در دیوان عدالت اداری می باشد ، بهتر است از وکالت تخصصی یک وکیل پایه یک دادگستری خوب و ماهر در دعاوی دیوان عدالت اداری استفاده نمائید چرا که دیوان عدالت اداری آخرین و بالاترین مرجع در خصوص احکام اداری بوده و تشکیل پرونده در دیوان عدالت اداری از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده و مهارت خاص خود را می طلبد.

عمده ترین شکایات مطروحه در دیوان عدالت اداری در خصوص تخلفات اداری به شرح ذیل میباشد:
بازگشت به کار ؛ اعاده به خدمت ؛ اعتراض به تنزیل پست ؛ تغییر محل جغرافیائی خدمت ؛ اعتراض به تصمیمات هسته های مرکزی گزینش ؛ تبدیل وضعیت استخدامی ؛ اعتراض و شکایت نسبت به رأی صادره از کمیسیون بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری ؛ ابطال تصمیمات و بخشنامه های اداری و دستورالعمل های صادره که خلاف شرع یا قانون میباشد ؛مطالبه سنوات ؛ بازنشستگی ؛

پاسخگوئی رایگان به سئولات حقوقی شما
توسط وکیل پایه یک دادگستری
و مشاور حقوقی
مشاوره حقوقی رایگان بصورت تلفنی ، تلگرامی یا حضوری
وقت ملاقات رایگان با وکیل
@vakil725تلفن هماهنگی: ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱ شبکه های اجتماعی :
نشانی ومحل اسقرار دفتر وکالت ما : تهران – میدان فردوسی – نرسیده به خیابان استاد نجات اللهی – کوچه نیائی – پلاک ۱/۷

« کارمند آماده بخدمت »

در صورت انحلال سازمان یا حذف پست سازمانی و یا نبود پست سازمانی بعد از اتمام ماموریت یا مرخصی بدون حقوق ویا بر اساس رأی هیات رسیدگی به تخلفات اداری که کارمند معلق گردیده شود ، کارمند آماده به خدمت نامیده می شود.

مدت این دوره حداکثر ۱ سال بوده و در دوران آماده به خدمت حقوق ثابت کارمند دولت پرداخت می شود .

در صورتیکه بعد از ۱ سال جهت کارمند آماده به خدمت پست سازمانی یافت نشود کارمند مربوطه بازنشسته یا باز خرید خواهد گردید و یا اینکه معاف از خدمت خواهند گردید.

 استعفا

استعفا حالتی است که در آن کارمند با تمایل خود از کار کناره گیری می کند .

اخراج یا انفصال موقت دائم

منفک شدن یا انفصال دائم یا موقت از خدمت که بدان اخراج نیز می گویند به موجب احکام هیات رسیدگی به تخلفات اداری یا مراجع قضائی اتفاق می افتد.

« باز خریدی »

در صورت کسب نتایج ضعیف از ارزیابی عملکرد کارمند در ۳ سال متوالی یا ۴ سال متناوب و همچنین در صورتیکه کارمند زیر ۲۰ سال سابقه خدمت داشته باشد به درخواست خود بازنشسته شدن بازخرید خواهد گردید .

در مرحله بازخریدی مبلغی معادل ۴۵ روز حقوق و مزایا در ازاء هر سال سابقه خدمت به کارمند بازخرید شده پرداخت خواهد گردید .

قانون مناقصات

بر اساس ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه های اجرائی می بایست کالا و خدمات انبوه خود را از طریق مناقصه تامین نمایند.

مناقصه می بایست بصورت شفاف و بر اساس قانون برگزاری مناقصات از ابتدا تا انتها برگزار گردیده و تنها در صورت عدم مراجعه متقاضی جهت مناقصه سازمان می توان از طریق دیگری مبادرت به خرید کالا یا خدمات نماید.

 بورس و تحصیلات کارمندان دولت

کلیه بورس ها ودوره های آموزشی جهت دانشگاه های خارج از کشور که از سوی موسسات بین المللی یا دولتهای خارج در اختیار دولت قرار می گیرد با نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توزیع می گردد .

 پرداخت هزینه های تحصیلات تکمیلی توسط دستگاه های اجرائی ممنوع است.

قانون رسیدگی به شکایات و تخلفات نیروهای مسلح

رسیدگی به شکایات و تخلفات نیروهای مسلح در هیات رسیدگی به تخلفات نیروهای مسلح انجام یافته و این هیات در مرحله بدوی و تجدید نظر مبادرت به رسیدگی و صدور رای مینماید.

روزانه بسیاری از پرسنل ناجا – آجا – نزاجا و نداجا و… با آرای این هیات اخراج یا معاف از خدمت و یا … میگردند که گاه دلیل آن ارسال حتی یک پیامک بوده است .

در صورت اعطای وکالت به ما بصورت تضمینی پرونده تان را به نتیجه میرسانیم و با اعتراض به رای هیات توسط وکیل نیروهای مسلح بصورت تضمینی رای هیات تخلفات نیروهای مسلح را برایتان نقض خواهیم نمود.

 

جهت مشاهده‌ی مطالب دیوان عدالت اداری کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
برای تماس کلیک کنید.
ارتباط در واتساپ
تماس بگیرید
آدرس