اخــــذ المــــثنی

یکی از خدمات اداری دفتر وکالت ما اخذ المثنای اسناد شما می باشد چنانچه سند مالکیت ؛ شناسنامه ؛ کارت ملی ؛ گواهینامه ؛ کارت پایان خدمت و یا هر یک از اسناد شما مفقود یا معدوم شده باشد جهت تقاضا و اخذ المثنی با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۱۶۱۱۲۱  با ما تماس حاصل فرموده تا زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری در اسرع وقت و کمترین هزینه صاحب سند المثنی شوید .

اکنون به نحوه اخذ پاره ای از این اسناد می پردازیم

« صــدرو المثنای ســــند مالکیت »

در صورت گم شدن یا از بین رفتن سند و یا در مواقعی که سند مالکیت نزد دیگری باشد و با صدور اجرائیه نیز نتوان آنرا پس گرفت براساس ماده ۱۲۰ اصلاحی قانون ثبت اسناد و املاک مالک یا وکیل قانونی مالک می بایست تقاضای صدور سند مالکیت المثنی را به همراه شهادت ۳ شاهد که هویت و صحت امضاء حداقل یکی از آنان در دفتر اسناد رسمی گواهی شده باشد به اداره ثبت اسناد و املاک مربوطه تسلیم نماید .

فرم شهادتنامه می بایست از اداره ثبت مربوطه اخذ و شامل ۲ نسخه باشد .

اداره ثبت پس از وصول تقاضانامه و سیر تشریفات طاقت فرسای قانونی آن بخشنامه بی اعتباری سند مالکیت قبلی را صادر و به دفاتر اسناد رسمی ارسال می دارد و همچنین مراتب را در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار یکنوبت آگهر می نماید .

در صورتیکه ظرف ۱۰ روز بعد از انتشار آگهی در روزنامه اعتراضی و اصل نگردد و یا اصل سند مالکیت یا سند معامله ارائه نشود و کسی مدعی نباشد اداره ثبت اقدام به صدور المثنای سند مالکیت خواهد نمود .

در سه مورد سند مالکیت المثنی صادر می شود .

  1. در صورت مفقودی یا گم شدن سند مالکیت یا سرقت آن
  2. در صورت معدوم گردیدن یا از بین رفتن تمام یا قسمتس از سند مالکیت
  3. چنانچه سند مالکیت مالک بناحق در نزد دیگری باشد و استرداد آن حتی با صدور اجرائیه مقدور نباشد .

لازم به ذکر است سند مالکیت در ابتداء به صورت یک ورقه بوده ولی از آنجا که در اثر تا کردن خطوط آن ناخوانا و کمرنگ می گردید و نگخداری آن مشکل بود و همچنین برای نقل و انتقال ستون نداشت بناچار به کتابچه تبدیل شد که به قباله سربی معروف بود اما اخیراً مجدداً بدلایلی عجیب !! به حالت اول بازگشته و سند مالکیت تک برگی شده است .

جهت اخذ المثنی دفتر وکالت ما با هزینه بسیار کم و در اسرع وقت با کادر مجرب زیر نظروکیل پایه یک دادگستری سفارشات شما را اجابت خواهد نمود .

با انتخاب مجموعه ما جهت انجام کارها و امور اداری خود بی دغدغه مشکلات و معضلات اداری شما مرتفع خواهد گردید .

با شماره ۸۸۹۳۰۵۱۶  الی ۲۰ با مشاورین امور ثبتی و ملکی ما تماس حاصل فرموده و از مشاووره رایگان ما برخوردار گردیده و در صورت تمایل به انعقاد قرارداد خدمات اداری باشرایط ویژه در خدمت شما خواهیم بود .

تغییر نام افراد توسط محاکم در فرض اشتباه اداری ثبت احوال در تنظیم اسناد سجلی جائز بوده و بعنوان مرجع عمومی رفع تظلمات وارد میگردد و در صورت عدم مراجعه به ثبت احوال  محاکم مجاز به رسیدگی نمی باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
آدرس